שמיניסטים

שמיניסטים

ברוכים הבאים!

 

ליצירת קשר עם הישיבה ולתיאום שבו"ש

לתיאום ביקור בישיבה (שבוע ישיבה) יש להתקשר לטלפון 054-9300592 - הרב שלומי .

ניתן גם לשלוח פקס למספר 02-9975385 או אימייל beitel@yeshiva.org.il

או למלא את הטופס הבא


אודות הישיבה

מעשה אבות סימן לבנים

בבית אל חלם יעקב "והנה סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה". לימים, חוזרים בניו אל המקום ומגשימים את החלום. ראשיתו - בגרעין קטן היושב בבסיס הצבאי הסמוך, והיום - בישוב בנוי לתלפיות, במוסדות חינוך רבים, ובישיבה גבוהה המונה כ-200 תלמידים ו-100 אברכים, כן ירבו.

הישיבה הגבוהה בבית אל מחנכת את תלמידיה לאור משנתו של מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק והרב צבי יהודה זצ"ל, בהדגשת ערכי הנצח של עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל, כחטיבה אחת מאוחדת. עובדה זו באה לידי ביטוי הן בתכני הלימוד והן בתכנים החינוכיים המבטאים את השייכות והחיבור לתהליך שיבת ישראל אל ארצם ואל תורתם. כמטרה מרכזית הציבה לה הישיבה את השאיפה להעמיד תלמידי חכמים בעלי שיעור קומה – באווירה המיוחד של תורת ארץ ישראל.

בראשות הישיבה עומד מיום היווסדה הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א ולצידו צוות רמי"ם ותיק ומנוסה הכולל דיינים ורבני ישובים.
בישיבה מגוון רחב של תלמידים מכל רחבי הארץ, היוצרים ביחד אווירה של משפחה חמה, וגם לאחר עזיבתם רואים הם בה את המקור והמעיין לשלבים השונים בבניינם הרוחני.

בישיבה מחנכים לרומם את כל הדגלים החשובים לנו תורתנו הקדושה עם ישראל וארץ ישראל . אנו עמלים על כך מתוך ראיה ששלושת ערכים אלו הם אברים שהנשמה תלויה בהם, הם אינם באים אחד על חשבון השני אלא משלימים אחד את השני .

דבר ראש הישיבה

הרה"ג זלמן ברוך מלמד שלי ט"א

בית אל היא לוז שכל הנכנס בה מטריף במצוות ומעשים טובים כלוז (מדרש רבה ויצא) ישיבתנו משמשת כאבן שואבת למגוון תלמידים רחב מכל רחבי הארץ, הבאים ללמוד תורה ברמה הגבוהה ביותר לאור משנתם של מרן הראי"ה והרצי"ה קוק זצ"ל.

זוהי חבורה מלוכדת ואיכותית של תלמידים רציניים, בעלי מוטיבציה גבוהה במיוחד, השוקדים על התורה, בעמל רב ובמסירות כמו שנאמר "אדם כי ימות באוהל - אין התורה מתקיימת אלא במי שממית עצמו עליה"

מהרי בית אל, מבית אלוקים, השוקק חיים של תורה, אהבת העם והארץ שלוחה ברכתנו לכלל ישראל!

אגרת לשמיניסט

ישיבת בית אל- הישיבה הגבוהה

שמיניסט יקר , כידוע לך ישנו "צו גיוס"

צו גיוס מבורא עולם, תהליך הגאולה בעיצומו ממלכות נופלות וקמות גויים רוגשים סביבנו ו...ארצנו מתפתחת כלכלית וגם רוחנית – היום ארצנו היא מרכז התורה הגדול בעולם אבל... חסרים. חסרים קציני רוח אנשי תורה אוהבי העם וארץ שיקדמו בעוז ובגאון את כולנו לקראת הימים הבאים ימי הגאולה השלמה. בצבא זה אין יכולת

"לדחות גיוס" כאן חסרים לוחמים . החזקים ברוחם נקראים אל הדגל

אתה מוזמן להגיע אלינו לימי התרשמות, על מנת לראות האם מתאים לך להצטרף אל החייל הזה – הישיבה הגבוהה בבית אל

 

מסלולי הלימוד

שיעור א' מפוצל לשתי כיתות על מנת ליצור קשר אישי בין הרמי"ם והתלמידים. לכל תלמיד יש חברותא מבוגר בגמרא וחברותא מבוגר באמונה, בדרך כלל משיעור ד'- י"ד...
כמו כן ישנו אברך שלומד בקביעות עם כ-8 תלמידים. כל זה על מנת לאפשר לתלמידים להכיר את עולם הישיבה ועולמה של תורה בכניסתם לישיבה, וכן לעזור לכם להוציא לפועל את כוחותיכם ביעילות הרבה ביותר.

מסלולי הלימוד בישיבה

מסגרות הלימוד בישיבה עשירות ומגוונות, משלבות לימודי גמרא עיון ובקיאות, אמונה ותנ"ך.
לימוד הגמרא - בשנים א'-ו' - לימודי עיון ברמה גבוהה, בהנחיית הר"מים - ת"ח מובהקים, מהם דיינים ורבני יישובים. זאת לצד תוכנית בקיאות מקיפה במסכתות הישיבתיות.
לימודי הבקיאות כוללים מבחני בקיאות חודשיים בהיקפים של עשרים דפי גמרא, רש"י ותוספות, ומבחני חזרה בהיקף של חצי המסכת ועד למסכת שלמה.
לימודי האמונה - תוכנית לימוד שעל פיה במהלך שש שנים מכירים התלמידים את ספרי היסוד - ראשונים ואחרונים. הלימוד בנוי בחלקו על בסיס של לימוד אישי ובחלקו על בסיס שעורים.
כולל הלכה - תכנית לימוד הלכה בת שלוש שנים המכשירה את התלמידים לקראת היותם בעתיד רבני קהילות בארץ ובחו"ל. התלמידים ניגשים למבחני הסמכה של הרה"ר לישראל. ב"ה מתלמידי הישיבה זוכים להגשים את שליחותם ולשמש כרבני קהילות בארץ ובחו"ל. במשך שנות קיומה העמידה הישיבה רבני יישובים, רמי"ם בישיבות גבוהות בישיבות הסדר ובישיבות תיכוניות, וכן מורים למסגרות לימוד מגוונות.

img-20170514-wa0004

כולל דיינות ורמי"ם - לימוד אינטנסיבי בעיון ובקיאות של מסכתות בסדר נשים ונזיקין, במקביל ללימוד שו"ע חושן משפט ואבן העזר. הלימוד במסגרת זו מכשיר את הלומדים להיות דיינים בישראל, ומרביצי תורה בישיבות גבוהות ותיכוניות. במסגרת הלימוד נבחנים התלמידים במבחני הסמכה לדינות של הרבנות הראשית לישראל.
מכון הוראה – תכנית בת 3/4 שנים המשולבת עם שעורי הישיבה, המכשירה את התלמידים לחינוך ולהוראה. עם סיום חובותיהם מוענק לתלמידים תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה

תכנית "שילובים" לתואר אקדמי:
כחלק מהחזון החינוכי שלנו, אנו רואים ערך רב בשילוב בין קודש לחול. זהו הבסיס לתכנית "שילובים",
המאפשרת למשתתפים לבנות לעצמם תכנית המשלבת את לימודי הקודש בישיבה עם לימודים אקדמיים.
התכנית כוללת שיעורים ייחודיים במספר מסלולים, ומזכה את הלומדים בה במלגה מיוחדת.

בישיבה מחנכים לרומם את כל הדגלים החשובים לנו  תורתנו הקדושה עם ישראל וארץ ישראל. אנו עמלים על כך מתוך ראיה ששלושת ערכים אלו הם אברים שהנשמה תלויה בהם, הם אינם באים אחד על חשבון השני אלא משלימים אחד את השני .

 

דרכי הגעה 

אגד קווים 140 ו 141
-------------------------------
 

לוח זמנים לקו 141

לוח שיעורים

document-page-001

צוות הישיבה

 

הרב זלמן ברוך מלמד

ראש הישיבה שליט"א

לחץ לשיעורי הרב >

הרב חיים אביהוא שוורץ

 

לחץ לשיעורי הרב>

הרב חיים כ"ץ

ראש כולל הלכה

לחץ לשיעורי הרב>

תמונה2

הרב ברוך פז

ראש כולל דיינות

לחץ לשיעורי הרב >

תמונה6

הרב עידו יעקובי

ר"מ שיעור א'

לחץ לשיעורי הרב >

 

הרב משה חביב

ר"מ שיעור א'

לחץ לשיעורי הרב >

הרב משה כהן

ר"מ שיעור ב'

לחץ לשיעורי הרב >

הרב נחשון רבינשטיין

ר"מ שיעור ב'

לחץ לשיעורי הרב>

הרב חיים שרייבר

ר"מ שיעור ב'

לחץ לשיעורי הרב >

הרב יעקב כהן

ר"מ אמונה ושיעור ב'

לחץ לשיעורי הרב >

הרב שלמה יוסף וייצן

ר"מ שיעור ג'

לחץ לשיעורי הרב >

הרב נתנאל אייל

ר"מ שיעור ג'

לחץ לשיעורי הרב>

הרב אליהו ברין

ר"מ שיעור ד'

לחץ לשיעורי הרב >

הרב יאיר וסרטייל

ר"מ שיעור ה'

לחץ לשיעורי הרב>

הרב הלל גפן

ר"מ בקיאות

לחץ לשיעורי הרב >

הרב אלקנה ליאור

ר"מ בקיאות

לחץ לשיעורי הרב>

הרב רואי מרגלית

מנהל הישיבה

לחץ לשיעורי הרב>

הרב שלומי רוזנטל

אחראי תלמידים

לחץ לשיעורי הרב>